Slyšeli jste už spoustu motivačních podcastů, příběhů úspěšných lidí, přečetli jste mnoho knih o úspěchu, ale stále nevíte, jak na to? Co je doopravdy klíčem k úspěchu? Proč se některým lidem v životě dějí neuvěřitelné věci a jiní celý život zůstávají na hranici průměru?


Kolikrát už jste si zakoupili různé webináře, semináře, přednášky, knihy a audionahrávky s velkým očekáváním? Že Vás někam posunou. Že Vám obrátí život naruby. Že z Vás udělají hvězdu. Ale stále se tak nestalo. Investovali jste spoustu peněz, ale výsledky nikde. Co je příčinou? Byly to snad špatné kurzy? Bylo to neschopným lektorem? Čím to, že někteří lidé dosahují mnohem lepších výsledků, než jiní? Měli snad lepší podmínky? Stabilnější zázemí? Více času? Větší podporu? Měli “to” v genech? Oplývají snad přirozeným talentem? Ne. Jen se rozhodli, že chtějí být doopravdy úspěšní a já s Vámi chci sdílet pár přesvědčení a zvyků, které Vám mohou bránit na cestě za Vašimi sny.


1. Nevěříte si


Pořizujete si knihy osobního rozvoje, webináře, sezení s kouči, posloucháte motivační podcasty Ale nikdy se doopravdy neodhodláte akci. Nevěříte sami v sebe a žijete v zajetí svých limitujících přesvědčení - každý si tvoříme zcela odlišnou realitu. Tato realita je z velké části založena na tom, co jsme zažili dosud. Všechny předsudky, které nám brání v opravdovém úspěchu, nemůžeme setřást, protože nevíme o jejich existenci. Ve chvíli, kdy zahodíte tato limitující přesvědčení a uvědomíte si, kolik příležitostí je kolem Vás, můžete si začít psát úplně jiný příběh. Všechno je možné jen natolik, nakolik jste schopni si to představit. Pokud Vy sami nebudete věřit ve své schopnosti a dovednosti, proč by tomu měl věřit někdo jiný?


2. Jste přesvědčeni, že stačí pouze věřit


Nechtěla bych tu pochybovat o smyslu afirmací a vizualizací, nebo dokonce víry. Poslední dobou ale slyším ze všech stran, že manifestovat stačí - a následně se všechno dá do pohybu. Pokud doopravdy přijmete nastavení mysli vítěze, jak je tedy možné, že dosud nepodnikáte žádné kroky, které by Vás k vítězství mohly dovést? Vizualizace, afirmace a uvědomění jsou mocné nástroje koučování, které ale bez samotné aktivity pravděpodobně nebudou nic znamenat. Kombinujte proto sílu obojího - mysli i akce.


3. Máte pocit, že by cesta k úspěchu neměla být "tak náročná"


Lidé mají často mylnou představu o tom, že cesta k úspěchu musí být jen raketová a lineární. Není jednoduché přijmout, že Vás na cestě k Vašim snům pravděpodobně potká spoustu selhání, chyb a přešlapů. Spousta lidí se tedy okamžitě po prvním selhání stáhne do sebe a odmítá udělat další krok vpřed. Říká se, že je lepší udělat jeden krok vpřed a dva zpátky, než-li přešlapovat na místě. Úspěch je totiž špatným učitelem a stagnace ještě horším. To, že jste se vrátili zpátky, neznamená, že stojíte na začátku stejní jako předtím. Znamená to, že jste vybaveni dalšími dovednostmi a zkušenostmi, které Vás posunou tím správným směrem. Tentokrát lépe. Čím dříve přijmete, že prohra je součástí Vaší cesty, tím dříve dosáhnete úspěchů a snadněji odbouráte demotivaci a frustraci z neúspěchu. Úspěšní lidé berou prohru jako příležitost. Vím, zní to jako klišé, ale proto, abychom ho pochopili, se můžeme vrátit zpátky do svého dětství. Když jste byli malé dítě, nepřemýšleli jste o tom, zda upadnete pětkrát nebo dvacetkrát za den. Zkrátka a dobře jste to zkoušeli, dokud se Vám to nepovedlo. Dítě nežije v minulosti ani se nestrachuje o svou budoucnost, žije plně přítomností a to z něj dělá vítěze. Je smutné, že postupem času, výchovou a tíhou vzdělávacího systému jsme ztratili tuto základní dovednost vítězů. Místo toho spekulujeme, co by se mohlo přihodit a hledáme výmluvy, kterými bychom se sami před sebou obhájili. Vraťte se částečně do svých dětských let, užívejte si přítomnost a pouštějte se s nadšením do akce i za předpokladu, že selžete.


4. Necháváte si radit od špatných lidí


Obzvlášť pokud stojíte na počátku své cesty, budou se často objevovat pochyby a strachy. To není nic neobvyklého. Otázka zní, jak se svými pochybami pracujete. Pokud se obklopujete lidmi, kteří nejsou tam, kam směřujete, nebo nejsou dostatečnou podporou ve Vašem prostředí, potom se snadno může stát, že budete demotivovaní dříve, než se dostaví výsledky. Vzhlížejte tedy k lidem, kteří dokázali to, co je Vaším cílem. Zapomeňte na to, že jsou příliš úspěšní na to, abyste se od nich mohli přímo inspirovat. Napište jim, sdílejte své myšlenky, ptejte se na tipy a triky. Pravdou totiž je, že jednou stáli přesně tam, kde dnes stojíte Vy. Řešili podobná dilemata, bojovali se stejnými strachy. Čerpejte inspiraci a motivaci od těch, kteří Vám mají co předat.


5. Nemáte svůj záměr a neznáte své hodnoty


O tom, jak je důležité znát své PROČ jsem už psala, dokonce několikrát. Důvod je jednoduchý. Uvědomit si své PROČ a mít své hodnoty pevně ukotvené, je stěžejní pro Váš posun. Neznám nikoho úspěšného, kdo by neměl jasno v tom, PROČ to dělá, CO mu to přinese a jaký vyšší záměr se za jeho snem skrývá. Nepodceňujte důležitost definice svého záměru. V těch nejtěžších chvílích, kdy budete propadat pochybám a přesvědčení, že nic nedává smysl ,najdete ho právě ve svém záměru. Dělejte aktivity a rozhodnutí, která jsou v souladu s Vašimi hodnotami a rozhodujte se vždy v souladu s nimi.


Stále máte pocit, že potřebujete dokonalé podmínky, nebo že měli ostatní štěstí? Chcete skutečně posunout na vyšší úroveň sebe sama a už Vás nebaví pozorovat ostatní, jak si plní sny, zatímco Vy jste ještě nezačali?


Ta pravá chvíle je TEĎ!


#Uspech #Kariera #Kouc #Koucovani #Stastnyzivot #Procmitsvehokouce #Buduspesny #Mindset

159 zobrazení0 komentář

Aktualizace: led 8

Nejspíš to všichni dobře znáte. Začátek roku. Začátek všeho. Máte pocit, že svět bude najednou krásnější, úkoly budou jednodušší a Vaše nálady vyrovnanější.

"Tento rok bude doopravdy můj. Udělám pro to všechno." Co už si ale většina z nás neuvědomuje je fakt, že stanovování cílů a snů může být často věda, pokud v tom neumíme chodit.


Zdá se to jednoduché, proč tedy většina našich cílů začíná a končí v našem diáři? Chceme se věnovat všemu a nejlépe na 100 %. Myslíme si, že tentokrát to bude jiné a budeme až do poslední chvíle plní elánu.

Častokrát proto končíme s depresemi a obrovským stresem už během první poloviny roku, protože skutečnost nesplňuje naše očekávání. Mám pro Vás pár tipů, které budou Vaším průvodcem na cestě za sny a cíli pro rok 2021. Neudělají práci za Vás, ale mohou Vás postrčit správným směrem.


"Každou překážku můžeš přeskočit, pokud se dostatečně rozeběhneš."


Jakým způsobem můžete využít svůj potenciál naplno? Sepsala jsem pro Vás 6 tipů, které Vám pomohou uvědomit si své limity a využít je na cestě za Vaším cílem.


6 TIPŮ PRO ROK 2021, JAK SE NAMOTIVOVAT A DOTÁHNOUT SVÉ CÍLE DO KONCE


1. Stanovte si REALISTICKÉ cíle


Zásadní věc. V případě, že na konci roku běháte stěží 2 km, je velmi nepravděpodobné, že budete v lednu s úsměvem na tváři běhat 10 km v kuse pod hodinu. Zkrátka si uvědomte, jak moc je podporující prostředí, ve kterém žijete pro Váš cíl a jak je na tom Vaše výchozí pozice.

Zhodnoťte, kolik času můžete svému snu věnovat a nezapomeňte na specifické rozdělení vašich výsledků na menší části. Nejdříve uběhnete 3 km, za pár týdnů 6 a nakonec i 10. Malé pokroky tvoří velké výsledky. Radovat se z dílčích úspěchů je naprosto zásadní, abychom neztratili motivaci. A pokud zvládneme více, než jsme měli v plánu? Super! Můžeme se pustit do dalšího levelu. Místo depresí budeme oslavovat dílčí výsledky a těšit se na další výzvy.


2. Neřiďte se názory ostatních


Jak často se Vám stává, že dáváte názorům a připomínkám ostatních větší váhu, než vlastním snům? Kolikrát jste dali na "ověřenou" radu někoho jiného a sami jste začali pochybovat o tom, zda má Váš cíl doopravdy smysl?

Pokud máte správně nastavený svůj směr, nemusíte čekat na schválení ani uznání od ostatních. Běžte si za tím, co udělá šťastné Vás.


3. Definujte si svoje PROČ


Jeden z nejdůležitějších bodů vůbec. Při koučování se na něj ptám VŽDY. Je totiž zcela zásadní vědět, proč byste se měli zaměřit přesně na tento cíl. Pokud neznáte odpověď, něco je špatně. V případě že cítíte, že chcete něčeho dosáhnout jen proto, abyste se zavděčili někomu jinému, je na místě zvážit, zda cíl úplně nevyřadit, nebo se nezamyslet nad něčím, co by mohlo motivovat VÁS. Zde je potřeba jít zcela do hloubky.

Dám příklad. Pokud je mým cílem pro rok 2021 vypít 2 l čisté vody každý den, jak mohu definovat své PROČ? Co je moje opravdová motivace, která stojí za „vypiji každý den 2l vody“? Je to můj fyzický stav? Chci mít lepší pleť? Chci se více spojit se svým tělem a myslet více na sebe, protože tu chci být déle pro svou rodinu? Odpovězte si zcela konkrétně na tuto otázku. Věnujte jí čas a rozmýšlejte, proč se chcete do jednotlivých aktivit pustit. Vyplatí se to, až budete pochybovat, nebo budete čelit velké výzvě.


4. Smiřte se se selháním


Pokud by na cestě k cíli nebyly výzvy, překážky a selhání, byla by to přece jenom trochu nuda. V případě, že plujete na obláčcích a nepřipouštíte si možnost selhání, nebo překážek, mohou Vás v budoucnu nepříjemně překvapit. Vaše motivace může v tu chvíli razantně klesnout a budete se těžko dostávat zpátky do procesu.

„Co jsem komu udělal?“ „Proč zrovna já?“ „Musí to být tak těžké?“ „Nikdy nic nedostanu zadarmo.“ To je jen několik myšlenek, které značí, že nejste připraveni čelit prohře. Pokud se nám nedaří, máme tendence vidět katastrofické scénáře a bičovat se za každou maličkost. Ty největší transformace a hodnoty ale vznikají právě potom, co se rozhodneme jít dál. Nikdo netvrdí, že je to jednoduché, ale pokud to dokážete, otevřete si další dveře k úspěchu.


5. Obklopujte se těmi správnými lidmi


Navazujte kontakty s lidmi, kteří mají podobnou cestu jako Vy. S lidmi, kteří jsou tam, kam právě Vy směřujete. Vyhněte se radám všeználků, kteří nepochopí smysl Vašich činů. Nevyžádané rady pouštějte okamžitě druhým uchem ven.

V případě, že bude Vaše prostředí podporující, máte mnohonásobně větší šanci, že doopravdy svého cíle dosáhnete. Můžete s těmito lidmi sdílet své úspěchy, pády, nebo čerpat inspiraci. Hodnota mezilidských vztahů je často podceňována. Přitom nám mohou přinést spoustu užitečných tipů, inspiraci nebo podporu, kterou momentálně hledáme.


6. Vytrvejte, i když výsledky nepřichází


Zásadní bod. Spousta lidí si definuje přesné cíle, namotivuje se, sdílí svůj příběh s někým jiným, ale jakmile se výsledky nedostaví v takové míře, nebo tak rychle, jak očekávají, přestane je to naplňovat a jednoduše svůj sen vzdají. Rozdíl mezi těmito a úspěšnými lidmi je jednoduchý. Úspěšní lidé si uvědomují, že reálný úspěch a výsledky nejsou vybudovány za noc. Přijímají svoje selhání jako součást procesu, učí se ze svých chyb a zkouší všelijaké možné cesty, aby svého cíle dosáhli.

Pokud jste z těch, co se snadno vzdávají, vraťte se k předchozím bodům. Žádný úspěch není přímočarý a lineární. V každé cestě se najdou překážky a výzvy. Ať už je to nedostatek času, stres v práci, nebo rodinná tragédie. Je velmi důležité zpracovat v sobě všechno, co přišlo a když nastane ten správný čas, navrátit se zpět ke svojí cestě.


Projděte si jeden bod za druhým a zhodnoťte, ve kterém z bodů máte jednoznačně rezervy. Na ten bod se zaměřte. Pokud Vás zajímají další tipy, jak v roce 2021 konečně vytrvat a získat to, po čem toužíte, dovolte si to! Získáte další 4 tipy plné inspirace a tipů pro podporu Vaší motivace.
V Materiálech najdete tipy na sebekoučovací otázky, motivační tipy a další triky ze světa koučování. Přestaňte přemýšlet a začněte jednat, tentokrát už naplno!


#Motivace #Predsevzeti #Kouc #Koucovani #Stastnyzivot #Procmitsvehokouce

3,043 zobrazení0 komentář

Aktualizace: led 3

PROČ VĚŘÍME NĚKTERÝM "PRAVDÁM" A OPAKUJEME JE SAMI SOBĚ A SVÉMU OKOLÍ JAKO DOGMA STÁLE DOKOLA? JAK BY TO VYPADALO, POKUD BYCHOM HRÁLI PODLE SVÝCH PRAVIDEL? JAKÝM ZPŮSOBEM MŮŽEME PŘES LIMITY DOJÍT K NAPLNĚNÍ SVÉHO POTENCIÁLU?Nedávno jsem během koučovacího sezení slyšela:

"Víš, jak jsem ti říkala, že nejsem kreativní? Tak to vůbec není pravda! Najednou mám otevřenou mysl a zjišťuji, že mám hromadu nápadů." Pokud bych měla spočítat, kolikrát jsem se v životě nechala omezovat mojí "pravdou", nebo přesvědčením, pravděpodobně bych tu seděla ještě dlouho.


a)"Pro peníze se musí dřít!"

b)"Správná žena zvládne všechno sama."

c)"Záleží na tom, co si myslí ostatní."

Kolikrát už jste něco nezkusili jen proto, že se to nesluší, nebo proto, že by Vám "to nešlo"? Kolikrát jste upozadili své potřeby, protože na to "nemáte geny"?

Jakým způsobem můžete využít svůj potenciál naplno? Sepsala jsem pro Vás 5 tipů, které Vám pomůžou uvědomit si své limity a využít je na cestě za Vaším cílem.


5 TIPŮ, JAK PŘEMĚNIT LIMITY NA PŘÍLEŽITOST


1. Vezměte sami sebe na rande


Naše generace je zvyklá na neustálou interakci. Od rána do večera jsme v jednom kole. Když už máme chvilku pro sebe - nedokážeme se odtrhnout od obrazovek chytrých zařízení. Vezměte si jednoduše jeden den volna pro sebe. Že se Vám to zdá sobecké? Že na to nejste zvyklí? Nebo se dokonce bojíte, jestli to sami se sebou celý den vydržíte? O důvod navíc se do toho pustit co nejdříve!

Ve chvíli, kdy se zastavíme a začneme přemýšlet sami o sobě, o svých snech a prioritách, můžeme přijít na spoustu užitečných věcí. Například na to, zda se nám líbí život, který žijeme. Nebo na to, co nám vlastně brání v rozletu. Pokud si úspěšně definujeme, jakým směrem se chceme ubírat a co od života očekáváme, máme velkou šanci limitující přesvědčení zbořit.


2. Ptejte se


Jedním z důvodů, proč je koučovací metodika natolik efektivní je, že se Vás kouč neustále ptá. Proč je tak zvláštní pokládat otázky? Možná proto, že se sami sebe ptáte jen zřídka. Hlavou Vám neustále proudí myšlenky - jedna za druhou. Úkoly, termíny, schůzky. Na co ještě nesmíte zapomenout a co byste měli stoprocentně udělat. Zkuste se sami sebe zeptat na pár jednoduchých otázek. "Čím to, že jsem ještě nepokročil se svým projektem?" "Z jakého důvodu jsem vždy nervózní při prezentaci na poradě před kolegy? Ano, možná přijdete na věci, které se Vám nebudou líbit. Právě zde se ale otevírají dveře k Vašim limitům.


3. Identifikujte limitující přesvědčení


Pokud přijdete na to, v jaké situaci se cítíte nekomfortně, můžete s tím pracovat dál. V případě, že víte, v jaké situaci se necítíte dobře, můžete se doptávat. "Co mi brání být při poradě klidný?" "Jaké přesvědčení mě limituje?" V tomto bodě se dostáváte do hloubky. Zjišťujete, co je ve Vás zakořeněno a co považujete za neměnnou skutečnost. Nejčastější limitující přesvědčení, která mohou souviset s příkladem prezentování před kolegy, nebo cizími lidmi:


a) Nejsem dobrý řečník

b) Nesmím udělat chybu

c) Musím působit sebevědomě

d) Všichni mě bedlivě sledují


4. Znehodnoťte svá přesvědčení


Posuďte sami, doopravdy jsou všechna Vaše přesvědčení pravdivá a logická? Musíte být za všech okolností bezchybní? Rodíme se všichni jako rodilí mluvčí? Opravdu se všichni v místnosti soustředí jen na Vás a napjatě čekají, až uděláte první chybu? Odpovězte si sami pro sebe. V čem Vám taková přesvědčení škodí? Co by se stalo, pokud byste je vyvrátili a postupně byste jim přestali přikládat význam? Co všechno by se ve Vašem životě mohlo změnit? Uvědomění přicházejí jako přívalová vlna. Zapište si všechny důvody, proč limitující přesvědčení znehodnotit.


5. Vytvořte si nová přesvědčení


Jaký by to byl pocit, kdybyste věřili něčemu, co Vás posune dál na Vaší cestě? Zapište si ke každému limitujícímu přesvědčení jedno nové, které Vám dává smysl, je reálné a pomůže Vám k dosažení Vašeho cíle. Zde bych ráda poznamenala, že není vhodné psát si pozitivní přesvědčení, kterým za žádných okolností nevěříte a nejsou realistická.

Jak by mohla vypadat nová přesvědčení v případě strachu z veřejného projevu?

a)"Mám právo udělat chybu." nebo

b)"Nemusím být dokonalý řečník, abych mohl úspěšně odprezentovat svoji práci."


Vytvořením nového přesvědčení Vaše cesta skrz limity nekončí. Právě v ten moment přichází na řadu opravdová práce. Čas od času budete stále zápasit se starými přesvědčeními. Zde je potřeba vytrvat. Pokud čekáte, že uvědoměním všechno končí, tak je to přesně naopak. Uvědoměním všechno začíná. Buďte trpěliví a vytrvalí, výsledky se dostaví.


#Presvedceni #Limity #Kouc #Koucovani #Stastnyzivot #Procmitsvehokouce

150 zobrazení0 komentář